Prodloužená záruka na rám GIANT a LIV

 

http://giant.progresscycle.cz/giant/registr.asp

Giant

  Welcome to the ultimate cycling experience.

Už na samém začátku zakladatel společnosti Giant King Liu věřil, že lehčí, rychlejší a z hlediska materiálů a zpracování kvalitnější jízdní kola učiní cyklistiku nejen zábavnější, ale také dostupnější širšímu spektru lidí.

Během čtyřicetileté cesty, kdy se Giant z malé továrny na výrobu kol stal postupně největší cyklistickou firmou na světě, se mnohé změnilo. Jsou tu nové materiály a pokročilé technologie. Kola, o jakých se nám v roce 1972 ani nesnilo, jsou dnes naprostou samozřejmostí. Přesto ale Giant nikdy nezapomněl na své původní poslání – neustále zlepšovat vaše zážitky z jízdy na dvou kolech. A abychom to dokázali, držíme se tří hlavních zásad: zručnost, inovace, inspirace.

A je to samozřejmě i naše partnerství s cyklistickými profesionály různých disciplín, které posiluje náš vztah k tomuto sportu. Na olympijských hrách, Tour de France nebo na Světovém poháru, všude tam se naši jezdci mohou na Giant maximálně spolehnout.

 

Giant

a této stránce najdete doporučené velikost rámů Giant a Liv podle výšky postavy. Berte prosím tyto údaje jako orientační, doporučujeme vám, abyste si kolo před nákupem vyzkoušeli a výběr správné velikosti konzultovali s vaším prodejcem kol Giant / Liv.

Po kliknutí myší se tabulky zobrazí v plné velikosti.

MTB KOLA:

velikosti ramu mtb

SILNIČNÍ KOLA S GEOMETRIÍ COMPACT ROAD:

velikosti ramu silnice

Další podrobnosti o rámech s geometrií Compact Road najdete ZDE.

DÁMSKÁ KOLA LIV:

Proces výběru toho nejvhodnějšího kola a jeho správné velikosti by měl být co nejjednodušší. Dámská kola Liv jsou rozdělena do tří základních kategorií podle určení kola: On-Road – silniční kola, X-Road – crossová (trekingová) kola, Off-Road – horská kola. Další rozdělení je podle výkonnosti a stylu jízdy: Performance – závodní a výkonnostní kola, Sport – kola pro sportovní (kondiční) pojetí cyklistiky, Lifestyle – kola pro rekreační cyklistiku.

Velikosti všech kol Liv včetně silničních jsou označeny jednoduše: XXS, XS, S, M, a L. Výběr správné velikosti kola je důležitý ve všech kategoriích, jsou tu ale určité rozdíly: zatímco na silničních a crossových kolech je vaše jízdní pozice převážně statická, to znamená, že se během jízdy příliš nemění, u horských kol je díky rozmanitosti terénu naopak dynamická, to znamená, že jízdní pozici musíte často přizpůsobit, například v prudkém výjezdu nebo naopak ve sjezdu. Z toho plyne, že opravdu precizní nastavení posedu je důležité především u silničních kol, u horských kol je tolerance o něco vyšší.

velikosti ramu liv

         

Kellys O značce

25 let vášne

Uplynulo už 25 let od doby kdy mladí a ambiciózní cyklisti bratři Divincovi, založili vlastní společnost na výrobu kol pod názvem Kellys. Dvacet pět let naplněných upřímnou vášní k cyklistice, vynikajícími nápady, náročnými projekty a tvrdou prací umožnili společnosti Kellys vyvinout se a stát se skutečným výrobcem kol.

Historie bratrů Divincových dokazuje, že jen maximální soustředění a nadšení pro svěřené úlohy vedou k úspěchu. Už od začátku věřili v to, co dělali, věřili a rozuměli své úloze, svému poslání. Právě proto v Kellys věříme v naše poslání a víme, že každé kolo Kellys má poslání – poslání, které se naplní ve vašem životě.

Začátky
Všechno to začalo v roce 1991, kdy se bratři Petr a Braňo Divincovi plní energie, vizionářští nadšenci s vášní pro cyklistiku rozhodli vybudovat skutečnou výrobu kol. Začátky byly opravdu skromné, začali s půjčovnou kol, později prodávali kola na městském trhu. Hodiny tvrdé práce, kilometry na kole a pocit jedinečné mise – to všechno umožnilo nové společnosti rychle se vyvíjet a stát se na Slovensku známou značkou. Od začátku jim trvalo jen dva roky, aby dosáhli obratu 30 tisíc prodaných kol. Rozvoj společnosti umožnil implementaci dalších ambiciózních projektů bratrů Divincových. V následujícíh letech otevřeli montážní závod na Slovensku a značka Kellys se stala dobře známou i na zahraniční trzích v Polsku a v Česku. V roce 2000 vzniklo první kolo navrhnuté výlučně vývojovým oddělením Kellys – jeden z největších snů Petra a Braňa se konečně vyplnil. V současnosti nabízí Kellys více než 150 modelů a vyváží kola do 35 států na celém světě, značka si získává uznání a je stále populárnější.


Mise pokračuje
Historie společnosti Kellys ukazuje, že na vznik skutečného výrobce kol je potřebná skutečná a odhodlaná vášeň ke kolům. Je to jediný způsob jak dělat ty nejlepší kola, která splňují potřeby skutečných cyklistů, dokonale tak naplňují poslání, na které byla kola určena. Věříme v naše poslání, právě proto věříme, že každé kolo Kellys má svoje vlastní poslání. Náš zákazník v nás věří také – dokazují to milióny kol Kellys prodaných na celém světě.

Každé kolo má vlastní poslání
Při jízdě na kole Kellys cítíte 25 let pozoruhodné historie, inovativního designu, čisté cyklistické vášně a skutečného odhodlání. Známe svoje poslání. Teď je čas, abyste si zvolili to svoje, vyberte si své nové kolo Kellys k 25. výročí založení společnosti.

kellys 2016

Kellys patří k firmám, které v posledních letech investují poměrně dost prostředků do vývoje svých vlastních rámů. Po loni nově představeném 29" modelu Stage se letos konstruktéři zaměřili na 27,5" nejvyšší modelovou řadu Hacker.

Nová generace karbonového modelu Hacker přichází se zcela novým rámem, který vychází z aktuálních potřeb závodníků. Oproti jeho předchůdci na něm nenajdete žádné hliníkové části. Jeho koncepce byla podřízena především zlepšení tuhosti a snížení hmotnosti. Pro jeho stavbu je použita kombinace dvou typů karbonu T700 a T800, díky kterým se podařilo hmotnost rámu stlačit pod 1 kg.

Nová geometrie rámu nabízí oproti předchozí generaci delší rámový trojúhelník a naopak kratší zadní stavbu. U všech modelů je použitá zadní pevná osa 142x12 mm. Nechybí samozřejmě ani vnitřní vedení bovdenů včetně speciálního předního vední Side Swing k přesmykači a rám je rovněž kompatibilní s elektronikou Di2, kterou je přímo osazen nejvyšší a současně nejdražší model Hacker 90, jehož cenovka se vyšplhala na 120 tisíc Kč.

Jinak nové Hackery jsou v nabídce čtyři, kromě topmodelu 90 na XTR a zapletených kolech Crankbrothers bude hodně žádaná sedmdesátka na kompletním XT za 66, nebo pak padesátka na SLX s XT přahazovačkou za 53 tisíc. Vstupní model Hacker 30 pak bude začínat na Shimanu Deore s přehazovačkou SLX za 48 tisíc Kč.

Po letošním velkém úspěchu karbonového 29" modelu Stage se tato řada rozrůstá na celkem tři modely z nichž ten nejvyšší bude osazený kompletně novým Shimanem XT 1x11. Rám je nově připravený také na Shimano Di2 a upravena byla rovněž jeho středová mufna.

Cenovky karbonových devětadvacítek budou začínat na 50 tisících za Deore s XT přehazovačkou a končit na 75 tisících za již zmíněné kompletní XT.

A u devětadvacítek ještě chvilku zůstaneme, protože Kellys výrazně renovoval také základní modelovou řadu TNT. Ta dostala nejenom nové rámy, ale také nová barevná provedení a specifikace, přičemž cenovky zde zůstávají poměrně přijatelné mezi 10 a 18 tisíci Kč.

 


oblíbená videa

Máme rádi sjezdíky

náhled videa
6:57

Trek Downhill Mountain Biking Video Mix

 

Silnični bikování                                       

náhled videa
5:21

Martyn Ashton - Road Bike Party 

 

náhled videa
6:13

Road Bike Party 2 - Martyn Ashton 

 

Bunny Hop

náhled videa
3:58
How To Bunny Hop - MTB Skills 

jizdni kola

Superior je kvalitní český výrobce jízdních kol

Při vývoji a výrobě jízdních kol SUPERIOR jsou využívány nejnovější konstrukční procesy a technologie způsobem, který cyklistům  přináší reálné výhody spojené s užíváním kola.

Kola Superior jsou ty, pro které je cyklistika srdeční záležitostí a snaží se jim nabídnout špičkové, do detailu propracované kola.

MADE IN CZECH REPUBLIC

JÍZDNÍ KOLA

Jízdní kola SUPERIOR se vyvíjejí a montují ve vlastním výrobním centru v Kopřivnici na Moravě. Továrna je umístěna ve zdejším průmyslovém areálu s nezaměnitelnou atmosférou spojenou s historií světově proslulé české automobilky Tatra, jejíž vozy se zde stále vyrábějí.

cyklo oblečení

Kompletní nabídka cyklistického oblečení pro muže, ženy i děti. Nabízíme dresy, kalhoty, ktraťasy, rukavice a ponožky. Cyklo oblečení za akční ceny.Kvalitní cyklo oblečení dnes již patří k výbavě každého aktivního cyklisty

Cyklo oblečení je nezbytností pro příjemný zážitek z jízdy na kole. Vhodné cyklo dresy zajistí dobrý odvod potu, volnost pohybu a dobrou termoregulaci těla.

Při používaní klasických bavlněných materiálů dochází k jeho nasátí a ve větrných situacích může dojít k výraznému prochladnutí.

detska jizdni kola

 

Při výběru dětského jízdního kola musíme zvážit především správnou velikost. Pokud dítě ještě nezvládá techniku jízdy, mělo by při zastavení spolehlivě dosáhnout na zem. Největší, bohužel často vídanou chybou, je koupě dětského jízdního kola bez vyzkoušení nebo výběr většího rámu s tím, že dítě na něj doroste.

Problémem těchto nevhodně vybraných dětských jízdních kol je i nepřirozený posed. Dítě je na kole natažené a řídítka jsou vzhledem k jeho velikosti příliš vysoko. Ideálem je jejich výška zhruba v úrovni pasu. Podcenění některého z kritérií výběru může vést ke špatným jízdním návykům.

Na co si dát pozor při výběru dětského jízdního kola

  • Velikost vybírejte vždy tak, aby dítě dosáhlo spolehlivě na zem
  • Důraz klaďte na seřiditelnost brzd, zejména na možnost přiblížení pák řídítkům pro kratší dětské prsty

Pomocník pro volbu správné velikosti

Při výběru správného kola může být vodítkem následující tabulka. Uvedené hodnoty jsou pouze orientační, protože konstrukce jednotlivých značek se mohou lišit. Pro přesnější určení je lepší vycházet ze vzdálenosti od rozkroku na zem nebo na pedál.

Velikost kola Vzdálenost rozkrok-zem Vzdálenost rozkrok-pedály Přibližný věk dítěte
12" 45 cm 39 cm 2–3 roky
16" 50 cm 42 cm 3–6 let
18" 54 cm 45 cm 5–8 let
20" 60 cm 50 cm 7–9 let
24" 65 cm 55 cm 9–12 let

Tipy na vybavení pro podzimní vyjížďky.

Zimní Bunda Coda - Bunda coda od firmy pells je zimní bunda z velmi lehkého No Wind materiálu nové generace                                                     (větru a  vodě odolná dvouvrstvá prodyšná membrána s rubovým počesem)

Bunda Shark           - Bunda navržená pro maximální komfort i při nepříznivých povětrnostnícch podmínek.                            

Kalhoty Shark          - Cyklistické dlouhé kalhoty, pánské, vhodné na jarní a podzimní vyjíždky.

Čepice No Wind      - Čepice zimní In Side No-Wind + Superroubaix Pod přilbu, pells

Rukavice Explorer    -Rukavice EXPLORER, dobře odvětrané rukavice pro chladnější dny.Barva bílá/červená

Kalhoty Klondike Long bike - Cyklistické zimní kalhoty, pánské, zn.Pells, barva černá.

Cyklocomputery a pulsmetry

  • Cyklocomputery jsou užitečnými pomocníky každého cyklisty, který má rád k dispozici informace o svých sportovních výkonech. Dodáváme cyklocomputery (někdy také cyklistické tachometry) SIGMA, CATEYE, ECHOWELL a cyklocomputery CICLOSPORT, BBB.
  • Na výběr máme cyklocomputery s drátovým propojením i bezdrátové cyklocomputery. Moderní cyklocomputery (cyklo tachometry) mají jednotlačítkové vládání a velké čitelné číslice. Cyklocomputery ECHOWELL mají vestavěnou vodotěsnou membránu, která brání pronikání vlhkosti.

 

  • Neváhejte a vyberte si z naší široké nabídky cyklocomputerů různých značek a typů.Pulsmetry jsou ideálním pomocníkem pro kontrolu Vašeho tréninku.Krokoměry jsou skvělým doplňkem, který Vám "řekne" kolik jste ten den nachodili kilometrů, kolik jste spálili kalorií. 

 

O značce Sigma

 

  • Sigma Sport je německá značka, která se specializuje na výrobu pulsmetrů, cyklocomputerů a nářadí. Společnost působí na trhu přes dvacet let, za tuto dobu nasbírala spoustu cenných zkušeností, které hojně využívá ve svých nápadech a vylepšeních. Pulsmetry a cyklocomputery Sigma jsou určené jak pro nadšené amatérské sportovce, tak pro profesionály.

Krossová kola

Krosová kola Chcete jezdit převážně po nezpevněných cestách a částečně i po silnicích a cyklostezkách? Chcete si na kole občas užít i lehký terén? Pak jsou pro vás ideální krosová kola, resp. crossová kola. Od horských kol se krosová kola (crossová kola) na první pohled liší méně robustním rámem a většími koly. I pláště mají crossová kola výrazně užší. Díky tomu umožňují krosová kola (crossová kola) pohodlnější jízdu právě i po silnicích a cyklostezkách. Stejně jako horská, jsou i některá krosová kola vybavena odpruženou přední vidlicí pro ještě pohodlnější jízdu. Věříme, že si u nás vyberte právě takové krosové kolo, které se vám bude nejen líbit, ale bude především naplňovat vaše představy o pohodlné jízdě. Neváhejte a vybírejte - krosová kola Pells, Superior, Rock Machine, Maxbike, Leader fox, 4ever, Trek čekají právě na vás.

Krossová kola

Nenašli jste, co jste hledali? Možná chcete jezdit přece jen více v terénu, nebo naopak jen po silnicích a cyklostezkách. Pak si zkuste vybrat v kategoriích horská kola nebo silniční kola. Určitě se tam pro vás najde to správné kolo. Velice doporučujeme nákup cyklistické přilby. Pokud se jen tak poohlížíte, co je nového či co na kolo dokoupit, doporučujeme vaší pozornosti sekci oblečení, kde najdete veškeré cyklistické oblečení, cyklistické dresy a kalhoty, rukavice, cyklodoplňky a oblečení nejen na krosové kolo

Horská kola


Chcete se vyhnout silnicím? Chcete jezdit hlavně v přírodě? Pak jste tu správně. Horské kolo je pro vás ta správná volba, protože horská kola jsou určena především do terénu na lesní, polní a horské cesty. Horská kola se vyznačují především robustnějším rámem a silnějšími plášti. Horská kola jsou vybavena odpruženou přední vidlicí. Na našem eshopu. najdete jak horská kola pro běžné ježdění, tak i horská kola pro milovníky adrenalinu při sjezdech z nejrůznějších kopců a strání.
Nově jsou v nabídce horská kola 29" koly, která dokáží velmi usnadnit a zrychlit překonávání překážek a zajistit lepší prostupnost terénem.
Věříme, že si u nás vyberte právě takové horské kolo, které se vám bude nejen líbit, ale bude především naplňovat vaše potřeby. Neváhejte a vybírejte - horská kolaPells, Superior, Maxbike, Leader fox, Trek, Dema, Rock Machine , Kellys čekají právě na vás.

Horská kola


Nenašli jste, co jste hledali? Možná chcete jezdit přece jen méně v terénu a více po nezpevněných cestách, po cyklostezkách, nebo hledáte cestovní kolo na cesty do práce a za zábavou. Pak si zkuste vybrat v kategoriích Crossová kola, trekingová kola nebo Silniční kola. Určitě se tam pro vás najde to správné kolo. Velice doporučujeme nákup cyklistické přilby.
Pokud se jen tak poohlížíte, co je nového či co na kolo dokoupit, doporučujeme vaší pozornosti sekci oblečení, kde najdete veškeré cyklistické oblečení, cyklistické dresy a kalhoty, rukavice, cyklo doplňky a oblečení nejen na horské kolo.

GIRO

Americká značka Giro byla založena před více než 20 lety ve Scotts Valley v Kalifornii. Nyní patří ke světové špičce v produkci ochranného vybavení pro sportovce a vyznavače aktivního životního stylu. Její doménou jsou zejména cyklistické přilby a lyžařské přilby. Vyrábí ale i skvělé cyklistické a lyžařské brýle. Novinkou několika poslední let jsou potom rukavice Giro. Firma má v nabídce přilby na kolo silniční, horské, sjezdové, bmx, rekreační i dětské.Cyklistické přilby jsou konstruovány tak, aby skvěle seděly a byly dobře odvětrané. V cyklistice hraje významnou úlohu váha a helmy Giro patří k nejlehčím na trhu.

Pláště

Plášte na různé druhy jízdních kol. Prodáváme pláště na horská kola, treková kola, silniční bmx a také pro dětská jízdní kola.

KENDA je jedním z největších světových výrobců cyklistických plášťů a duší. Kenda vyrábí pláštěa duše pod značkou KENDA, a pod mnoha dalšími významnými značkami na cyklistickém trhu.
Kenda se snaží nadále pokračovat v kvalitativním růstu podloženém laboratorním vývojem, stálostí kvality, konkurenční cenovou nabídkou a prvotřídním zákaznickým servisem. Děkujeme Vám, že používáte pláště aduše KENDA


Dovolte, abychom vám představili naší prodejnu a opravnu jízdních kol RotaSport ve středních čechách (okrese Kutná Hora), která se nachází na adrese Kolínská 732 v Uhlířských Janovicích.

Naše prodejna byla ze začátku spíš, jen jako opravna jízdních kol. Byla založena roku 2002 v prostorech garáže, kde jsme opravovali a prodávali 3 roky po odpoledních hodinách. Prostory byly zanedlouho nevyhovující a tak jsme v roce 2005 postavili novou prodejnu s prodejními prostory a zázemím pro opravy jízdních kol o rozloze 80 m2. 

Kamenná prodejnaKolínská 732
 Uhlířské Janovice 28504

Tel.: 327 543 323 Mob:731 577 155

Po - Pá8:30 - 11:30, 12:30 - 17:30Sobota8:30 - 11:30

info@rotasport.cz
www.rotasport.cz

facebook